Housewives Save and Make Rhinoplasty | Ento KBB

Housewives Save and Make Rhinoplasty

Uzman Op. Dr. Ümit Filiz, burun estetiği yaptıran kişilerin gelir ve yaş gruplarının değiştiğini söyledi. Eskiden 25-40 yaşlarındaki kişilerin yerini artık 17-67 yaş aralığındaki kişiler aldığını anlatan Dr. Filiz, “Günümüzde artık ev hanımları tasarruf edip para biriktirip burun estetiği yaptırıyor. Yaz aylarında okulların kapanmasıyla estetik ameliyatlar artıyor” dedi.

İnternetin her eve ulaşması, sağlık hizmetinin yaygınlaşması gibi nedenler sayesinde burun estetiği eskiye göre daha çok tercih edilen bir ameliyat oldu. İzmir’deki ENTO Kulak Burun Boğaz Cerrahi Tıp Merkezi doktorlarından Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ümit Filiz, eskiye göre burun estetiği yaptıran kişilerin gelir ve yaş gruplarında önemli farklılıklar olduğunu söyledi. Eskiden burun estetiğini tercih eden kişilerin 25-40 yaş aralığında olduğunu belirten Dr. Filiz, şimdi bu grubun 17’den 67 yaşına kadar uzadığını kaydetti.

“TALEP ARTIYOR”

Eskiden bu ameliyatı tercih edenler daha çok üst gelir seviyesinden olduğunu ifade eden Dr. Filiz, artık her gelir grubundan insanın burun ameliyatı olduğunu söyledi. Günümüzde her ilçeye bile hastane açıldığını ve buralarda mutlaka burun estetiği yapan bir uzman doktorun görevli olduğunu kaydeden Dr. Filiz, “Hizmetin yaygınlaşması, internetin herkes tarafından kullanılır olması, ünlü kişilerin burun ameliyatı yaptırması ve bunu medyada duyurmaları burun estetiğine olan talebi artırdığını düşünüyorum” diye konuştu.

“ESTETİK AMELİYATLAR KRİZDEN ETKİLENMİYOR”

Son yıllarda ev hanımlarının burun estetiği ameliyatı olmaya başladığını belirten Dr. Filiz, şunları söyledi: “Ev hanımları bazı ihtiyaçlarını kısıp para biriktirip burun estetiği ameliyatı yaptırıyorlar. Yapılan haberler, reklamlar, burun estetiği olan ünlülerin açıklamaları insanları burun estetiğine yönlendiriyor. Zaten krizlerden bir çok sektör kötü etkilenir. Sağlıkta estetik ameliyatları artarak devam eder.”Telefon Hattı