Saç Dökülmesi | Ento KBB

Saç Dökülmesi

Saç Ekimi

Saç dökülmesi toplumda hem erkek hem kadınlarda görülen, kişinin sosyal yaşantısını olumsuz etkileyen bir sağlık sorunudur. Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. En sık görülen saç dökülme tipi genetik yatkınlığın etken olduğu “Androjenik Alopesi” dir. Bu tip dökülmeler, genelde erkeklerde alnın iki yanında arkaya doğru saç dökülmesi ile başlar. Bu durum kişinin sabah aynada saçını düzeltmesi için daha fazla vakit harcamasına sebep olur. Saç dökülmeleri ön saç çizgisinden tepe bölgesine doğru ilerler. Saç kaybı ne kadar erken başlarsa gelişmesi o kadar hızlı olur.

Erkek tipi saç kaybı yaşlılık, erkeklik hormonu, genetik yatkınlık gibi üç temel nedenden ötürü meydana gelmektedir. Erkek tipi saç kayıpları yüzde 90 oranla genetik yatkınlıktan ortaya çıkmaktadır. Yani bu kişilerin zaman içerisinde saç kayıpları yaşaması doğuştan gelen bir problemdir. Saç dökülmesi gibi sorunlarda yalnızca anne babaların değil aralarında akrabalık ilişkisi bulunan diğer insanların da rolü bulunmaktadır.

Genetik etkenlerin yanı sıra uykusuzluk, stres, sigara ve alkol kullanımı, beslenme şekli; yani yaşam şekli ve koşulları da saç kayıplarını tetiklemektedir. Erkek tipi saç kaybı genellikle 20 ila 35 yaş aralığında daha baskın olarak görülmektedir..

Kişiden kişiye değişmekle birlikte ihtiyaç ve donor bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak 4000 grefte kadar saç ekimi uygulanabilmektedir.

Telefon Hattı