Prof. Dr. İsmail Özdemir

Kulak Burun Boğaz (KBB)

Kulak – Burun – Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı. 1974 Ankara Atatürk Lisesi mezunu. ODTÜ de İngilizce hazırlık sınıfını bitirme sonrası Hacettepe Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesini kazandı.

 

1980 yılında Hacettepe Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesini bitirdi. 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB AB Dalından KBB Uzmanlığı Eğitimini aldı. Ankara Mevki hastanesinde KBB Uzmanı olarak askerlik görevini tamamlayarak 1986 yılında Ordu ili Devlet Hastanesinde zorunlu hizmet görevine başladı.

 

1989 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başasistan olarak, 1991 de şef yardımcısı, 1994 de doçent olarak Haziran 2008 tarihine kadar çalıştı. Haziran 2008 de Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinde KBB ABD da kurucu Ana Bilim Dalı Başkanı , Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı , Üniversitsi Senatosunda Tıp Fakültesi Üyesi olarak görev yaptı , 2010 yılı Ağustos ayında görevinden ayrıldı.

 

Pediatrik kulak – burun – boğaz hastalıkları tanı ve tedavisinde , kulak hastalıkları mikro cerrahisi , sinüs ve burun hastalıklarının endoskopik girişimlerinde , burun estetiği operasyonlarında , baş boyun cerrahisinde deneyimlidir . Bu konularda 40 dan fazla KBB uzmanının yetişmesinde , teorik ve uygulamalı eğitiminde aktif olarak görev almıştır.

 

Yurt dışında : Köln Üniversitesi (Almanya),Brüksel Free Üniversite (Belçika) da Endoskopik Sinüs Cerrahisi kursu almış , Johns Hopkins Üniversitesi (ABD) KBB Hastalıkları ve Baş Boyun cerrahisi ile ilgili , Güstave-Roussy Kanser Enstitüsünde (Paris – Fransa) Baş – Boyun Cerrahisi ile ilgili eğitim ve gözlemlerde bulunmuştur.

PROF. DR. İSMAİL ÖZDEMİR

Sizi Arayalım