Lazer Epilasyon

​Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüyleri deriye zarar vermeden kalıcı bir biçimde yok etmeyi hedefleyen bir yöntemdir. Lazer ve ışık sistemleri kıl kökünü tahrip ederler. Kıl kökünde bulunan renk pigmenti lazerin hedef hücresidir bu nedenle lazer çevredeki normal dokuya zarar vermeden sadece kıl dokusunu tahrip eder. Göz çukuru hariç vücuttaki tüm tüylü bölgelere uygulanabilir. Çok ince tüylerde, açık renkli ya da beyaz kıllarda etkili değildir.

Lazer epilasyon seanslar şeklinde uygulanır, seans öncesi en az 2-3 hafta süreyle tüyleri kökünden almamak gereklidir. Tedavi öncesi ya da seans aralarında jilet veya tüy dökücüler kullanılabilir. Ortalama 4-6 hafta aralıklarla 4-8 seansta istenen sonuca ulaşılabilmektedir. Lazer epilasyonla tedavi sonunda tüylerde %70-90 oranında azalma olur. Tüyler daha ince ve açık renkli hale gelir. Seans sayısı kılın rengi, derinin rengi, hormonal durum, tedavi bölgesi, tüy yoğunluğu, kilo, yaş ve kullanılan ilaçlar gibi faktörlere bağlıdır. İşlem süresi ise uygulama yapılan alanın genişliğine göre değişir. İşlem sonrasında deride kızarıklık kıl köklerinde ödem olabilmektedir. Bazı lazer türlerinde esmer ve bronz tende uygulama alanlarında renk değişiklikleri, su toplama ve kabuklanma olabilir. Lazer tedavisinden önce güneşlenilmesi, solaryuma girilmesi, bronzlaştırıcı kremler kullanılması tedavi etkinliğini düşürür, yan etki olasılığını arttırır.

Merkezimizde epilasyon amacı ile Alexandrite lazer kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

3D Vectra Teknolojisi

Burun Estetiği Sonrası Sonucu Gösteren 3D Vectra Teknolojisi ENTO’da!

3594 Kez izlendi

Operasyon Sonrası Sonucu 3 Boyutlu gösteren 3D Vectra Teknol...

Hayatımızın her alanında kullandığımız teknolojiler sayesinde artık estetik operasyonlar sonrasında nasıl bir görünüme sahip olacağımızı önceden izleyebiliyoruz. 3D Vectra Teknolojisi sayesinde hasta operasyon öncesinde doktoruyla görüşerek, beklentilerini daha net aktarabiliyor.

3577 Kez izlendi

​Uyku sırasında diş gıcırdatma ya da uykuda dil ısırma uyku ...

Uyku sırasında diş gıcırdatma ya da uykuda dil ısırma belirtileri uyku esnasında yaşanan zorlanmaların belirtisi olabilir. Bu yüzden uyku testi yine faydalı olabilmektedir ancak öncesinde ayrıntılı KBB...

3696 Kez izlendi

​Estetik Burun Ameliyatlarında İstediğim Sonuca Nasıl Ulaşır...

Estetik burun ameliyatlarında istenilen sonuçlara ulaşmanın ilk ve en önemli aşaması estetik isteyen hastanın tam olarak ne istediğini bilmesi ve bunu doktora iyi bir şekilde aktarabilmesidir.

3025 Kez izlendi

Paylaş

ENTO Kulak Burun Boğaz Cerrahi Tıp Merkezi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve 5 daha

Sabit hat: +90 232 400 3686
Sabit hat: +90 232 348 4555
E-posta: info@entokbb.com