Karın Kol Bacak Germe | Ento KBB

Karın Kol Bacak Germe


KARIN GERME

Her iki cinsiyette de planlı bir diyet ve egzersiz programına rağmen bazen sıkı ve düzgün bir karın elde etmek mümkün olmayabilir. Ciddi kilo değişiklikleri, doğumlar, geçirilmiş operasyonlar, yaş, genetik nedenler sonucu karın cildinde gevşeklik, sarkmalar, adale yapılarında ayrılma, anormal yağ depolanmaları gözlenebilir.

Karın germe, bu bölgede fazla yağ ve deri dokusunun çıkarıldığı, sıklıkla eş zamanlı ayrılmış kas yapıların onarıldığı, liposuction kombinasyonları ile kontur deformasyonlarının düzeltildiği operasyondur.

Genel sağlık durumu uygun, ideal kilosuna yakın her bireye uygulanabilir. Sigara kullanımı bu operasyon için özel bir durum teşkil eder. Kanlanması diğer vücut alanlarına kıyasla düşük olan karın cildinde karın germe planlarken operasyon öncesi ve sonrası yaklaşık bir ay sigara kullanılmaması, olası komplikasyonları engellemek için çok önemlidir.

Operasyon bölgesel veya genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 2-3 saat sürer. Operasyon bölgesinde birikmesi olası kan ve vücut sıvılarını dışarı almak için dren kullanılır. 1-2 gün hastanede izlem gerekir. Ödemi önlemek ve destek amaçlı korse kullanılır. Ağrı ve enfeksiyonu önlemek için uygun ilaç tedavisi kullanılır.

Normal aktivitelere ve günlük hayata dönüş ortalama 1-3 haftadır. Ağır fiziksel aktivite için bir kaç ay beklemek gerekir. Bu süreçte daha uygun iz elde etmek için gerekli bakımlar yapılır.

Karın bölgesi vücuttaki merkezi konumu ile beden imaj ve oranlarında oldukça etkindir. Vücut şekillendirme prosedürleri bu nedenle hemen her zaman bir karın germe ile başlar.

KOL GERME

Ciddi kilo değişiklikleri, yaş ve genetik nedenlerle üst kol bölgesinde egzersiz ve diyet ile çözülemeyen gevşeklikler ve sarkmalar gelişebilir. Kol germe ameliyatı ile bu bölgedeki fazla cilt ve yağ dokusu alınarak hem kozmetik hem de fonksiyon açısından ilerleme sağlanır.

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Sıklıkla dren kullanılır. Liposuction da yardımcı teknik olarak kullanılır. 1 gün hastanede izlem genellikle yeterlidir. Operasyon hemen sonrasında korse giydirilir ve yaklaşık 4-6 hafta kullanımı önemlidir. Ağız egzersiz 1-2 ay kısıtlanır.

Günümüzde “Bariatrik Cerrahi” (tüp mide vb teknikler) sayısı arttıkça kol ve bacaklarda kilo kaybına bağlı ciddi deformasyonlar da sıklaşmıştır. Sorunun yaygınlığına göre farklı ameliyat teknikleri uygulanabilir. Diyet ve spor ile çözülemeyen bu tip problemlerin günümüzdeki yegane anahtarı cerrahidir.

BACAK (UYLUK) GERME

Ciddi kilo değişiklikleri, yaş ve genetik nedenlerle genellikle uyluk iç bölgesinde egzersiz ve diyet ile çözülemeyen gevşeklikler ve sarkmalar gelişebilir. Uyluk germe prosedürü ile bu bölgedeki fazla cilt ve yağ dokusu alınarak hem kozmetik hem de fonksiyon açısından ilerleme sağlanır. Yürüme sırasında birbirine sürtme sorunu ortadan kalkar, hijyen problemleri çözülür. Alt bacakla ve gövde ile görsel uyumu artmış, daha düzgün yüzeyli bir uyluk bölgesi sağlanır.

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Sıklıkla dren kullanılır. Liposuction da yardımcı teknik olarak kullanılır. 1 gün hastanede izlem genellikle yeterlidir. Operasyon hemen sonrasında korse giydirilir ve yaklaşık 4-6 hafta kullanımı önemlidir. Ağız egzersiz 1-2 ay kısıtlanır.Telefon Hattı