Yüz Germe | Ento KBB

İzmir Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe operasyonu ameliyatla veya ameliyatsız ip askı ile yapılabilir.

Ameliyatsız İp Askı ile Yüz Germe

 

Ameliyatsız ip askı ile yüz germe kalıcı değildir. Kalıcılık süresi 2-3 yıl arası değişmektedir. İp askı işlemi lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Yüzün her bölümüne (yanak kaldırma, orta yüz germe, kaş kaldırma, gıdı bölgesi germe) işlemleri yapılabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı

 

Zamanla günlük yaşamın stresi, güneş ve yaşlanma sebebiyle yüzümüzde meydana gelen sarkmalar ve kırışıklıkları gidermek için son yıllarda sıkça kullanılan yüz germe ameliyatı, yüz ve boyundaki gözle görülür yaşlanma belirtilerinin cerrahi müdahale ile düzeltilmesidir. Yüz germe ameliyatı sıkça uygulanan bir estetik prosedürdür ve sonuçları genellikle yüz güldürücüdür. Birçok farklı yöntemle, yüzün birçok farklı yerine uygulanabilmektedir.

 

Aşağıdaki şikayetleri dile getiren hastalar yüz germe operasyonu için uygun adaylar olabilir.

 

  • Orta yüz bölgesinde sarkma
  • Alt göz kapakları altında derin kırışıklıklar
  • Burun boyunca ağız köşesine kadar uzanan derin çizgiler
  • Sarkmış ya da yer değiştirmiş yağlar
  • Alt yüzde kas elastikiyeti kaybı gerdan görüntüsü

Ameliyat lokal + sedasyon veya genel anestezi altında yapılır ve süresi yapılacak işlemlere göre 3–5 saat sürer. Hastanede kalış süresi 1 gündür. Ameliyatı takip eden 2 gün boyunca yüz, hafif baskılı bir bandaj ile sarılır. Ameliyattan sonra yüz bölgesinde ağrı, gerginlik hissi, şişlik, morarma ve deri yüzeyinde uyuşukluk gibi şikâyetler olabilir.

 

Ağrı rahatsız edecek şiddette olmaz ve ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Şişlik ilk birkaç gün içinde hızla azalır, geri kalan ve dikkat çekecek kadar belirgin olmayan hafif şişliğin kaybolması ve cildin yüz üzerine tam olarak oturması yaklaşık 2–4 ay sürer.

 

Doktorunuzun size verdiği direktifleri uygulamanız ameliyatınızın başarısının anahtarıdır. Ameliyat kesilerinin iyileşme safhasında aşırı zorlamaya, sürtünmeye, aşınmaya ve hareket etmeye maruz kalmaması gereklidir.

Telefon Hattı