Dermotoloji

Cildiye (Dermatoloji) deri ve zührevi  hastalıkların teşhis ve tedavisi   ile uğraşan  bir anabilim dalıdır.

CİLDİYE  HANGİ  HASTALIKLARLA  İLGİLENİR?

Sık sık tekrar eden ağız içi yaraları, Akne, Bel soğukluğu, Deri kanseri, Egzama, Allerjik deri hastalıkları, Mantar, Nasır, Saç dökülmesi, Vücudun herhangi bir yerinde renk değişikliği, Siğil, Sivilce, Uçuk, Kaşıntı, İyileşmeyen ya da geç iyileşen deri yaraları, Cilt lekesi, Benler, çiller, doğum lekeleri, Tırnak bozuklukları, Ayak, koltuk altı terlemeleri, Kıl dönmesi, aşırı kıllanma, Sedef hastalığı, Zona, Saçlı deride kepeklenme, Deri tümörleri

İlgili Makaleler

Dermal Dolgu Uygulamaları

Genel sağlık durumu uygun, kanama zamanına etkili ilaç kullanmayan her hastada dermal dolgular güvenle kullanılabilir. Uygulama sonrası sonuçlar hemen gözlenir.

1421 Kez izlendi

Kök Hücre Tedavisi

PRP (Platalet Rich Plasma), trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazmanın cilt gençleştirme ve yara iyileşmesinin hızlandırılması amacıyla kullanılmasını esas alan tedavi yöntemidir. Son yıllarda geliştirilmiş bu yöntemde kişinin kendi kanı alınarak özel tüplerde santrifüj edilir. Ayrılan plazma farklı tekniklerle tedavi edilmesi hedeflenen alana enjekte edilir.

3799 Kez izlendi

Sivilce

Yüz, boyun, sırt ve gövdede yer alan yağ bezlerinden kaynaklanan, ciltten kabarık olarak görülen, zaman zaman içi iltihaplı olabilen lezyonlardır. Ergenlik döneminde en sık görülen dermatolojik hastalıktır.

2342 Kez izlendi

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Cilt terapistleri tarafından cilt temizleme ve bakım işlemlerine Medikal Cilt Bakımı denir. Cilt bakımları cildin problemleri doğrultusunda kişiye özel hazırlanır. Cilt bakımının genel amacı cildi ölü hücrelerden arındırmak, derinlemesine temizlemek ve sağlıklı şekilde kalmasını sağlamasıdır.

2239 Kez izlendi

Egzema

Egzama, çeşitli kaşıntılı deri hastalıklarına verilen genel bir terimdir. En çok yaygın şekilleri atopik egzama, temas egzaması, seborik egzama ve çocuk bezi egzaması olmaktadır. Atopik kelimesi farklı anlamına gelir.

2077 Kez izlendi

Mantar

Mantarlar, tıpkı bakteriler gibi normal koşullarda da vücutta bulunabilen mikroorganizmalardır. Havadan, topraktan, hayvanlardan ve diğer insanlardan bulaşabilir. Sıcak, nemli ve hava almayan ortamlarda kolay çoğalırlar. Ortak kullanılan yerler ve eşyalar mantarın yayılmasına sebep olabilir.

2057 Kez izlendi

Paylaş

ENTO Kulak Burun Boğaz Cerrahi Tıp Merkezi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve 5 daha

Sabit hat: +90 232 400 3686
Sabit hat: +90 232 348 4555
E-posta: info@entokbb.com